vivireyez26 vivireyez26
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

isslavierowerner
isslavierowerner isslavierowerner
  • 02-03-2021

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If a = b /c-b , find the value of b when a = 3 and c = 10 *3 pointsa) 7b) 7 whole 1/2c) 83) If S=4πr^2 , find the value of S when r = 10 whole1/2. *3 pointsC) 1
Mechanical - Dynamic
why was it important to keep the angle of the bow to the bench the same?
How can I change the language, please help me. I am using a translator XD PLEASE HELP!!!!!
Decrease £645 by 69% Give your answer rounded to 2 DP.
II.III. JN.Kd) What basic units are involved in newton?i. m and S ii. K and m iii. A and siv. K,m and s​
A scientist looks under a microscope and sees two cells in the process of dividing. Which principle of cell theory would this evidence support?
GIOVEDITHURSDAYJEUDIDONNERSTAGJUEVES1846 SWDedicaz. Bas. VaticamaShelt ir playing togetWhat are skilts in playing target​
WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!
Most of the time in college, your classes are categorized into ______________ disciplines.