amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

These types of savings are available as cash that may be withdrawn at any time, it has a low interest rate, and all savings insured by the FDIC ( Federal Deposi
Lesson Performance TaskThe figure shows the basic design of a Wankel rotary engine. The triangle is equilateral, with sides measuring 10 inches. An arc on each
60 percent of a number, minus 17, is -65
which of the following scenarios is an example of irrelevant media​
Night by Elie Wiesel changes and traditions
can someone help me with all of these questions please
The Congressional budget act of 1974 requires Congress
PLEASE HELP ASAP 25 PTS + BRAINLIEST TO RIGHT/BEST ANSWER
What 2 empires spilt because of ww1
Please help me on this 3 problems​