amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a primary function of dietary protein? A. Regulating metabolism and fluid balance B. Building new cells and tissues
Please answer very easy 8th grade level
Please Help My question is a inequality. Solve the inequality algebraically. -2 x > -8
Tara makes 3030 cups of donut topping by mixing sugar and cinnamon. The ratio of sugar to cinnamon is 3:2. How much sugar did Tara use in the donut topping?
write three verbal expressions for the following: 6 plus (25÷5).
Curve of elecroexcitability is a dependence of
The ratio of pears to plums is 4:3 respectively. If there are 24 pears, how many plums are there?
Is 3.50s+5.00L less than or equal to 80 a system of linear inequalities
A football kicker kicks a ball with a mass of .42 kg. The average acceleration of the football was 14.8 m/s squared. How much force did the kicker supply to the
Read the excerpt from The Great Gatsby. Instead of being the warm centre of the world, the Middle West now seemed like the ragged edge of the universe—so I dec