BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Health prob Alissa broke her retainer. What should she do?
Four people weigh a standard mass of 10.00g on the same balance. Which of the following sets of readings suggests measurements that are neither precise nor accu
The tickets in a box are numbered from 1 to 15 inclusive. If a ticket is drawn at random and replaced and then a second is drawn at random, what is the probabil
What do you do when you smell brownies?
One policy established by Mikhail Gorbachev was called glasnost. This can best be described as?
The possible values of x are given by x−3≥2 . What is the least possible value of 5x ?
Cameron bought 28 flowers from one store and 21 flowers from another store. She puts an equal number of the flowers into each of 7 vases. How many flowers does
How did Rachel carsons book, silent spring, alter the way people thought about and treated the Earth?
According to the fda, what should make up the smallest portion of a teenager’s diet?
Which shows the correct order in which food moves during digestion?