BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

What four bodies of water touch the Arabian peninsula
the moon is faithful,although blind
HOW CAN YOU MAKE 7,5,6,AND 3 EQUAL 75 USING PARENTHESIS.
What was the Teapot Dome Scandal?
Which of the following is not an example of a mineral crystal shape? a. Kryptonite b. Pyrite c. Quartz d. Calcite
Mia,Carolina,and Katrina volunteer to collect recyclables.They collect 30.15 kilograms all together.How much did each person collect evenly
If i have 8 foot piece of wood to trim bookshelf, I need 100 inches lumber for trim, do i have enough lumber?
London Heathrow airport see on average 191,200 passengers a day how many passengers is this per minute. I need to show the steps to my answer
convert 12 kilograms to pounds
Neurons are not connected; they transmit signals across a space called a