vevelinteixeira
vevelinteixeira vevelinteixeira
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

addie spent 4.32 on 6 cherry-flavored popsicles. find the unit rate

Respuesta :

vickyz65001248 vickyz65001248
  • 01-04-2021

Answer:

$0.72

Step-by-step explanation:

4.32 dollars per 6 popsicles.

4.32 / 6 = 0.72 per popsicle.

Answer Link

Otras preguntas

-18-3 what's the answer
The Ottoman Empire was populated by the _____? a. shiites b. sufis c. sunnis
which statement summarizes the difference between law and theory?
If you finish your yard work, you can take the car to the movie. What type of clause is underlined in this sentence?
Describe how an old mountain belt located in the center of a continent most likely formed
Who built the labyrinth for King Minos? A. Icarus B. Perdix C. Minerva D. Daedalus
Nationalism acts of verbal or physical rebellion against civil authority 2. culture policy extending political, economic, or military rule over another 3. sedit
advice school-leavers on THREE ways to develop a positive attitude towards changes that will assist them to adapt to work environment
Suppose that a dominant allele (P) codes for a polka-dot tail and a recessive allele (p) codes for a solid colored tail. In addition, suppose that a dominant a
Explain two functions of the public protector