Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

_____ might include attendance records, minutes of faculty meetings, policy manuals, and student portfolios.
Camels have adapted to the harsh environment of the desert and can go for days without and (Choose the two correct answers) water sleep shade oxygen food
1. eight more than a number 14. find the number 2. number decreased by 12 is 9. find the number 3. 20 subtracted from walters age is 24. find walters age 4. ten
26) The first step in assembling a project team is to: A) Talk to potential team members. B) Identify the required skills. C) Negotiate with the functional supe
What commonly happens when the baby is in distress, too large, or not head down? A. Vaginal delivery with epidural B. Caesarean section C. Vaginal with forceps
!!! NEED HELP PUT IN COMMENTS OR ANSWER FOR 14 POINTS !! NEED HELP ASAP Which purposes of the Constitution are found in the preamble? Select the six correct
Is thermal energy being transferred from the metal pan to the eggs by radiation in this image? Why or why not?
What is the value of the expression 2((a + b)- b), when a = 7 and b= 1 OA) 14 OB) 49 OC) 126 OD 127
4. a) How are coastal communities negatively affected by climate change?​
Earth's earliest atmosphere may have contained which components.