Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

solving one step equation x+8=-15
which sentence correctly uses a Latin root word that means to see
Which sentence best describes the relationship between chlorophyll and the chloroplast? A.)Chlorophyll is a chemical found in a chloroplast. B.) Chloroplast is
Which part of the cell is affected by the movement of molecules through diffusion, osmosis and active transport?
Please help me Please And Thank youIn the summer of 1804, after meeting Native Americans for the first time, Lewis and Clark reached the eastern edge of _____.
Gas mileage actually varies slightly with the driving speed of a car​ (as well as with highway vs. city​ driving). Suppose your car averages 33 miles per gallon
I REALLY NEED HELP PLEASE! Transfer of an artwork using a grid __________. (Choose one of the answers below).A. None of theseB. Acts to verify the analysis of t
Please please need help on this one
Which statement best explains why a Supreme Court opinion is a seminal document? An opinion can become quite lengthy, which makes it a seminal document. Supreme
I need help on 12 please :)