emaannn
emaannn emaannn
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

If you want to eat a lot of bear, what's the cheapest way
to get your fix? Use the prices below.
A package of 352 mini bears costs $6.99.
A package of 587 regular bears costs $8.88.
One Super-bear costs $29.99.

Respuesta :

patelprathit4 patelprathit4
  • 05-05-2021

Answer:

fghf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did Henry Flagler impact Florida?
Function 1 is represented in the table below. It shows the amount of money, y, in dollars, that Greg earns after he mows x of his neighbors’ lawns this weekend.
if the slope of a line is 22/0 would the line be undefined (no slope)?
How are pulmonary and the inferior vena cava different?
to what principle of the constitution does this excerpt best relate?
1. What is the difference between a veto and a line-item veto?
What is the dominant religion in the region? A.Christian B.Hindu C.Judaism
Which statements accurately describe the Catholic Church's response to the Reformation? Choose all answers that are correct. The Church established guidelin
Why did the pope settle the argument between Spain and Portugal
Which of the following describes a covalent bond? A= it is the exchange of electrons between atoms with an electronegativity difference above 1.7 B= it is the e