emaannn
emaannn emaannn
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

If you want to eat a lot of bear, what's the cheapest way
to get your fix? Use the prices below.
A package of 352 mini bears costs $6.99.
A package of 587 regular bears costs $8.88.
One Super-bear costs $29.99.

Respuesta :

patelprathit4 patelprathit4
  • 05-05-2021

Answer:

fghf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Dean drank 1280 mL of water on Monday. On Tuesday he increased his water intake by 82%. How much water did Dean drink on Tuesday? i think the answer is 1052m
Help me plz!!! Hurry before 2/2/16!!!!!!!!!!!and tell me how cause I have to write it down
What is the area of the figure? A. square inches B. square inches C. square inches D. square inches
What is capital as a factor of production?
A war in Mexico would be under the _______ Command. a. Pacific b. Southern c. Central d. Northern
Identify the prepositional phrase in the following sentence. yesterday, my daughter and i went to the zoo and saw the elephants.
Find the area of the trapezoid.
How many fractions are equalavent to 4/5
judy began reading along story in a magazine.after reading a page and a half,she stopped reading and tried to guess what would happen next.judy is ________ what
m+-2/3=-1/3 what is m?