Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

A bag of Hershey kisses cost $2.99 and the bag contains 11 ounces. How much would someone pay for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You would basically divide the cost of Hershey kisses by 11. So $2.99 /11 = 0.2718. Then, you would round the answer by the nearest hundredth. The answer would be about $0.27
Answer Link

Otras preguntas

What is the sum of all real numbers x for which |x2 - 12x +34| = 2?​
what happens in the monkey's paw
Which of the following is used by both internal and external​ users? A. Chart of Accounts B. Costing Reports C. Trial Balance D. Balance Sheet
Millikan's oil-drop experiment A. established the charge on an electron. B. showed that all oil drops carried the same charge. C. provided support for the nucle
Regional Investment Corporation (RIC) hires Sam, a real estate agent, to locate investment properties for RIC. Sam learns of a warehouse available for $100,000,
Help me pls i know is just 10 but plssssssssssssssssssssssssss
what is respiration​
ok i just got this wrong it said it was a
the temperature of a superconductor is gradually lowered. At the critical temperature, how does the resistivity of the superconductor change? A. It reaches a co
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! Find the tangent of ∠E. Write your answer as an integer or as a decimal rounded to the nearest hundredth. ta