Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

One example of a very complex land ecosystem full of thousands of kinds of living things
Hours: 5, 10, 12, 15 Miles: 60, 120, 144, 180 Determin the constant rate of change for the table.
What is word partition
Show the tens fact you used write the difference. 12-7=
commutative property of 35x70=mx35
Which of these was the main motivation for the United States' entry into World War I? to acquire overseas territories to maintain freedom of trade for the Unit
To create an image that is not harmonious, an artist could
how does the nucleus of a copper atom compare to the nucleus of a nickel atom
What was the connection, if any, between Egypt's geography and its achievements?
What is the unit rate of $46 for 5 toys