Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

What is the term for the way Tartuffe ends
A markdown that is less than 1% ?
PLEASE HELP ONLY 5 QUESTIONS 1.Which answer represents a speed, not a velocity? A. 35 m/s east B. –35 m/s down C. 35 m/s D. 35 m/s s
Which is about 1 cm long? A. desk B. car C. needle D. raisin
Which is the following best explains Andrew Jackson’s supporters in the election 1828? Jackson’s supporters were primarily the “common people” Jackson’s suppo
Mae Ling earns a weekly salary of $370 plus a 7.0% commission on sales at a gift shop. How much would she make in a work week if she sold $4500 worth of merchan
Wes thinks that his boss favors his colleague nirupa over him. when the boss asks him to let nirupa know about a presentation, he waits until the last minute so
What is the completely factored form of f(x) = 6x3 – 13x2 – 4x + 15?
Is 2/3x equal to 1/3x+1/4
Lee industry sales are $525,000, variable costs are 53% of sales, and operating income is $19,000. what is the contribution margin ratio? a. 9.5% b. 26.5% c. 53