rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How does the size of the nation help to shape American identity? America is bigger than some nations and smaller than others. The size of the country really has
I want to put a ribbon trim around. my favorite circular rug. The rug has a radius of 4.5 meters. How long will the ribbon trim be? Hint: Find the circumference
I REALLY NEED A GOOD GRADE ON THISSS
What is the distance in units from points E and F? (1) 3 (2) 4 (3) 5 (4) 6 (5) 7
My brain has never grasped the concept of main idea and topic sentences. I know what they are and i understand that but in my head, if someone is asking me to f
What are some key features of nationalism? List and explain at least four.
Dan invests £13000 into his bank account. He receives 4.3% per year simple interest. How much will Dan have after 5 years? answer : 15795 :)
help, this is incorrect! (can you help with working out?)
What of the following does not occur during the light-dependent reactions of photosynthesis?
200 students study either Geography or History. There are 93 boys in total. 120 students study Geography. 54 of the Geography students are girls. Complete the t