rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

THE RIGHT ANSWER WILL RECIEVE A BRAINLEST AND POINTS!!! if someone has diabetes please help ill add some question s to who has diabetes and please answer them.
one serving of crackers is 3/10 of the whole box of crackers. bella ate 3 servings last week. what fractonof the box did she eat?
what events led to the victory statement of mao zedong
How did Ethiopia differ from most other African countries in its experience with European imperialism
Penny has 3 friends over after school, and they are hungry for an after school snack! They find 2/3 of a pie left over from dessert lastnight. If they split up
Organisms interact with the nonliving parts of their environments true or false
how many x intercepts appear on the graph of this polynomial function
Compute the stock turnover in dollars for a product that has sales of $6,000 and an average value of inventory investment of $1,500.
A 500 watt vacuum cleaner is plugged into a 120 volt outlet and used for 30 minuets. How much current runs through the vacuum?
The area of the parallelogram is 65 square miles. Find its base and height.