greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

According to the video, what sparked a rejuvenation of interest in, and subsequent repairs to, Notre-Dame Cathedral in the mid-1800s? the French Revolution th
Keira bought 7 containers of gems. Each container has 24 blue gems and 32 yellow gems. Which expression shows how many more yellow gems than blue gems are in
What was the outcome of the Gallipoli campaign?
Which sentence uses the underlined vocabulary word incorrectly? A. Many parents practice punitive discipline while others believe in natural consequences. B. Th
Ross Perot was a third party candidate.TrueFalse
you bought an expensive T-shirt recently but after washing it for the first time, you discovered that it had shrunk. you are very surprised because you followed
Choose the correct conjugation of the best verb to complete the sentence. Ellos______ en México.
How do I solve this linear equation? 21+x=30
1.2 moles of (NH4)3PO3
Use picture to answer two questions in complete sentences thank you.