Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

a) Translate into proposition using suitable logical operators. Clearly mention propositions as well. 1) whenever you buy medicine from newly opened Fazal din
Iggy Company is considering three capital expenditure projects. Relevant data for the projects are as follows. Project Investment Annual income
which trig ratio is incorrect
What are some ways that the Sui and Tang rulers rebuilt China?
I Will Give You Brainliest Pls Help! Which statement best completes the timeline? _____? the mongol empire establishes the yuan dynasty in china dynastic rule e
Would it be small ( your community, apartment complex, school, etc.), medium ( cities in Mississippi), or large (different communities across many states)?
Indica cuál es el resultado de la siguiente emisión y explica cuál es el cambio en A y en Z. El Ra- 226 emite una partícula alfa.
• The financial statement shown below was created by Ms. Wáng. Net Worth Assets Liabilities $65,500 Student Loans $32,650 Condo (current value) Car (current val
What is the volume of the figure below?
6(3b-5) b=5is the value 60​