Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

please help if you know geometry
Can anybody help me with these 6 problems, you don’t have to show any work. PLEASE IT’S DUE TODAY!!
33. How will you check if your solution is correct?​
this is for 50 points please help
Select the rule by which the following words are capitalized. Cry, My Beloved Country magazine title political party medal company name book title
why did the Europeans and native Americans trade outside of the fort, instead of inside of it?
please guys help me with this...i will brainlist you and follow you i swear​
Lab Report Response to Stimuli It’s time to complete your Lab Report. Save the lab to your computer with the correct unit number, lab name, and your name at th
Grady drove 34 miles to his grandmas house. Next he drove 48 miles to visit his uncle. The trip took 90 minutes. If he drove at a constant rate, what was his av
[tex]{\huge{\underline{\bf{\pink{Question}}}}} [/tex]what is Rural Administration ?​