shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

help give brainliest All of the following Asian countries are democratic republics except __________. A. India B. Pakistan C. Burma (Myanmar) D. Bangladesh Ple
can someone help me or explain how to do this please.
The quadrilateral is a (A)Rhombus (B)Square (C)rectangle (D)parallelogram
What effect does temperature have on the homeostatic functions
How did the Jewish people acquire Israel after World War 2?.
Brainliest if correct
Which of the following are exterior angles? Check all that apply.
Find the value of x. Round to the nearest tenth. 20 X 35
Please help me with this question
What is the interior angle of compass in the mason's logo?.