abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Zoe visits a departmental store to pick a can of salted mixed nuts. A 15.25 oz can of mixed nuts is priced at $7.93 and the offer on a 25 oz can is $11.75. Assi
the program is running, it can use the class to create as manyobjects of a specific type as needed. Each object that is created from aclass is called a(n) __ of
Tyson is a supervisor for a company in the agroprocessing industry. He commands the respect, confidence, and loyalty of group members by virtue of his honest an
Two large metal plates are separated by 2.67 cm. One plate has a negative charge, and the other plate has a positive charge. The negative plate is heated until
A supernova results in a massive
A hot "bubble" of air that breaks away from the warm surface and rises, expanding and cooling as it ascends, is known as a(n) _____. a. low pressure riser b. ho
EFGH is a parallelogram. Find z.
Globalization is the process of?
What is not represented by a balanced chemical equation?
Find all complex solutions for the following equation by hand: 1+3/x=6/x^2