abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

please help ( angles)​
Which of the following best completes the chart above? a. Rivers dry up. c. Rain increases. b. Ocean waters rise. d. Sea level decreases.
hey I need help I don't know how to do the Do part​
35.78 rounded to the nearest whole second
What are the major events of the french revolution
a glass paperweight has a composite shape: a square pyramid fitting exacty on top of an 8 centimeter cube. The pyramid has a height of 3 cm. Each triangular fac
PLEASEE HELPP MEE A commercial horsefeed is mixed and 15 pounds of corn to 40 pounds of oats. How many pounds of corn should be mixed with 3 pounds of oats?
which quantity is proportional to 15/3​
Please help me with this question
What is the surface area of this design? 5 in 5 in 6.4 in 5 in 9 in a. 150 in squared b. 197 in squared c. 127 in squared d. 210 in squared