makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

A good argument should never be controversial. true or false.
what are the measures taken by counties to takle tropical storms
give two reasons why employers wanted children as factory workers
All of the following are immune disorders except: a. arthritis b. asthma c. hemophilia d. multiple sclerosis
There are elements in the surface of the sun that do not exist on earth. true false
a synonym for preparedness is
give two reasons why employers wanted children as factory workers
what is the transfer of energy from one level of the energy pyramid to another is called?
Most of the people killed by nazi germany during the holocaust were jews. russians. homosexual. gypsies.
Do the measures 9, 12, and 15 create a right triangle?