makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Shipping cost at Junk Food Imports is a mixed cost with variable and fixed components. Past records indicate total shipping cost was $18,000 for 16,000 pounds s
Find the area of the shape below.
y= -2x + 6 -3x + 10 and I need the solution for x and y ​
The rectangle below has an area of 81-x^281−x 2 81, minus, x, squared square meters and a width of 9-x9−x9, minus, x meters.
i need help ill give brainiest
i need help and you don't have to show your work
What did workers in Florida build for the war? A Bridges B Desks and chairs C Ships and boats D Railroads
Okay so I had a science test yesterday. it was important and determines what I need to learn before the STAAR test. well my teachers goal for me was to make a 5
Which one of the four levels of organization include the other three levels A. Community B. Ecosystem C. Organism D. Population
Which statement about the Weather Bar in the Outlook calendar is true?A.It displays weather for the current location for five days.B.It does not require an inte