Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Find the x-intercepts and y-intercept for the parabola below. Write answers as (x,y) coordinates. y=2x2-4x-6 x-int:_____________ y-int:_______
What abiotic things control population size and what are these called?
A radioactive nuclide that is used to label blood platelets has 49 protons and 62 neutrons. Which is the symbol of this nuclide?
You raise a bucket of water from the bottom of a well that is 12 m deep. the mass of the bucket and the water is 5.00 kg, and it takes 15 s to raise the bucket
PLEASE HURRY AND ANSWER THIS QUESTION PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!! Find the subordinate clause.A sailor who looks through the periscope of a submarine is using a sy
(-2x+6)-(13x-16) Subtract. Use model if needed.
A satellite moves in a circular orbit around the earth at a speed of 6.9 km/s. determine the satellite's altitude above the surface of the earth. assume the ear
A string attached to an airborne kite was maintained at an angle of 40.0 with the ground. if 120m of string was reeled in to return the kite back to the ground.
She estimates 3/4 cups of snack mix , how many snack mix she needs in order to make 200 servings
What does n equal????????????????????