Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

if johnny had 5 apples and ate 2 how many apples does johnny have now?
which of the following does not contribute to the development of a universal theme? a. conflict b. setting c. characterization d. punctuation
In Suffolk County, what is the maximum amount of helium balloons you can release within a 24 hour period? a) 10 balloons b) 25 balloons c) 50 balloons d) 100 ba
PLEASE HELP, 50 POINTS!!! THIS MAKES NO SENSEIdentify the parts of the pyramid.Blank: Surface Area of the Pyramid. Blank: Vertex of the Pyramid.
A pizza shop wants to determine how often it delivers to three different areas of a city. The table shows the areas from a random sample of 80 deliveries. to ta
if you complete 13%of a problem in 3 hrs how long will it take to get 100% of the problem completed?
Which property can you use to solve the following expression? 5(6 + 9) A distributive B associative C commutative
what are some examplels of the FIFO and LIFO methods of inventory control
Helps what 4x+1+6 WILL GIVE BAINLEST
Which sentence from the article would be MOST important to include in its summary? A) However, Lao-tzu reminds believers that the Tao is difficult to grasp: "th