frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
Find the value of x. Round to the nearest tenth (one decimal place) 19 21
What is the expression?
. Why do some people require bifocals (
Can I get help again w Khan Academy:(
-10=-8+6(w-5) simplify your answer as much as possible
If one yard of fabric costs $1.70 and Polly needs 4½ yards, how much will she spend on pink fabric? Show your work!
Plz help will mark brainliest
Which parts are included in a scientific name? Select all that apply. 1.family 2. species 3. genus 4. phylum
HELP AYUDA ✋.what is the constant of proportionality for the graph shown below?./pls pls pls
Which one should I pick?