frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

In the periodic table, the period number indicates A. the number of dots shown on the Lewis dot diagrams for elements in that period. B. the number of va
Which region of the periodic table shown here contains elements that are easiest to oxidize?
What is a35 for the arithmetic presented in the below
what are some factors that make ypu different from your parents? How can you explain that differences
For an Aa mother, what fraction of her eggs have an a allele?
Time for a little math. how long was Mrs. Bostrom dead before authorities found her body? How much was her monthly support check from Social Security? Given thi
Water is boiling in a clear pot, as shown in the picture. Which takes place as water cycles from the bottom of the pot toward the top?
You are looking at an atom that has the atomic number of 7 and an atomic mass of 16. how many neutrons are there in this atom?
Monopolist can produce at a constant average​ (and marginal) cost of
What is the simplified form of 64x^16