jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

Which biome has the highest diversity of species? A. Savanna B. Temperate rain forest C. Tropical rain forest D. Desert
Do four year colleges offer on-campus housing
Which of the following real-world examples models linear motion? A. Throwing a rock in the air at a 60-degree angle B. Throwing a rock in the air at a
In ABCD, d = 3, b = 5, and m ZD = 25". What are the possible approximate measures of angle B?
each leg of a 45-45-90 triangle measures 14 cm what is the length of the hypotenuse
How are limes grown?
Acid rain can be destructive to both the natural environment and human-made structures. The equation below shows a reaction that occurs that may lead to the for
blacklisting and the house un-american activities committe​
if f(x) = x to the 3rd power minus 2x to the 2nd power, what expression is equivalent to f(i)
If a die is rolled twice in succession and that face vaule of the two rolls are added together. Compute the probability of the sum is grester than 7