jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

what is always true of a combustion reaction? oxygen gas must be one of the reactants carbon monoxide will be produced the reaction absorbs energy one reactant
how do you ensure that your files are kept private on your computer
Contemporary communication studies now refer to public speaking as a form of __________ communication.
jorge has just earned $1,000. he would like to invest the money in the stock market. what should he do?
Who was responsible for establishing the league of nations, an organization that would settle disagreements between nations? a. calvin coolidge b. herbert hoo
Drinking during pregnancy can cause ________. a. attention deficit disorder in child b. poor academic performance in child c. birth defects in child d. all
If your clothing catches fire, you should. a. stop, drop, and roll. b. run outside. c. stay low and run to escape flames.
What type of sound device is most appropriate in lines 1-4 of Lewis carolls poem jabberwocky
determine the range of the function in the table below. x f(x) 0 -4 2 2 4 8 {0, 2, 4} {-4, 2, 8} {(0, -4), (2, 2), (4, 8)} {(-4, 0), (2, 2), (8, 4)}
The second leading cause of death for americans of all age groups is