MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

What is the color of love? why?
What arouses men more than any other scent in the world (according to the Smell & Taste Treatment and Research Foundation in Chicago)?
Which of the following are factors that might influence a person's political opinions?
determine wheter 3x+12+x is equivalent to 4(3+x). use properties of operations to justify your answer. please help! answer only if you know!
Which team was the first to win the Super Bowl as a wild card?
6(-2.3x-5)+(4x+11)= what is the answer
U.S. Constitution Florida Constitution Legislative branch is called Congress Legislative branch is called Legislature Established post offices Required an elect
Mauro has 140 ft of rope. He will cut it into two pieces so that the length of the longer piece is 3 times the length of the shorter piece. What will the length
Of all the plays performed in ancient Greece, how many have been found intact?
What two factors affect the rate of acceleration of an object?