MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Which type of marketing channel arrangement is especially good for a firm to use in global marketing where the creation of marketing channel relationships is ex
What is the y intercept of the function f(x) = -2/3x + 1/3
A submarine is descending 2100 feet below the surface .It took 2 hours write an equation to represent the submarines elevation and time
Smart people please help me
Copie no caderno as alternativas que indiquem o que se pode pensas da atitude do sábio .ele nada disse porque:
Decide which part of the quadratic formula tells you whether the quadratic equation can be solved by factoring. −b b2 − 4ac 2a Use the part of the quadr
Do you think the industrial revolution could have begun in a country other then Great Britain?? Why or why not??
Use technology to approximate the solution(s) to the system of equations to the nearest tenth of a unit. f(x)=x^2+4/4x+3 g(x)=|x+4|
How might it be possible for you to show a trait when neither of your parent shows it
New York received 40 centimeters of snow in 20 hours. How many centimeters fell per hour?