catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

A triangle is 20 in tall and 5 in wide. If it is reduced to a width of I in then how tall will it be? ​
how to send message to someone in brainly​
Using the LIFO method and the information in this image, what is the Cost of Units on Hand and Cost of Goods Sold during this period?
An aeroplane is 1200 m directly above one end of a field. The angle of depression of the other end of the field from the aeroplane is 64°. How long is the field
PLEASE HELP EZ POINTS Chromosomes are _____________ during interphase ____________ mitosis begins
2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?
Consider the graph below Find the y-intercept and slope of the line. Fill in the blanks in the statement. The y-intercept of the line is ______, and the slope o
A Streetcar Named Desire thesis essay
P(r)= 0.5t^4 + 3.45t^3 - 96.65t^2 + 347.7t, when 0 < t < 6 in this function above, P(t) is the amount of medication (in mg) in the blood stream at time t
each digit in a falling jumber is less than the digit on its less. what id the lesdt falling number greater than 98,642