catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

112 oz= how many pounds are in 112 ounces
Which word in the sentence is the predicate nominative? A pink rose is sometimes a symbol of happiness. A. symbol B. rose C. sometimes D. happiness
Rhyme does not usually rely on spelling but relies on _____. syllables rhythm sound sight Poetry that uses no rhyme scheme and no set meter is called _____. r
Which sentence contains an adverb clause? A. Once we unpack our suitcases, we will jump into the indoor swimming pool. B. We are traveling across the country
With the study of classicism, Renaissance culture gradually shifted toward more human-centered thinking called humanism, in which the human mind and individual
You should never drink _____before an event because it can create problems with hypoglycemia and dehydration, and it can hurt performance. a. juice b. alcohol
What is the structure of the government
When conducting an experiment, a scientist should: (a) attempt to test every possibility (b) attempt to control the conditions (c) place no limits on the invest
What's the main purpose of the placenta
5. Find the value of x. Any help is appreciated. Thanks ^-^