Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

can someone proove it to me thank you for your help
There are no horses in the stables.there are 3 stables in all.how many horses are in each stables
what is the general trend shown in this graph
__________ is a major factor in dictating how much energy the vehicle can absorb to protect the occupants.
Opportunity cost is a. the same thing as the money price of a good. b. the value of the next best alternative which was given up. c. the combined value of all t
Which identifies the compound sentence that is not correctly punctuated? We could make sandwiches or we could go to a restaurant. We could make sandwiches, or w
Raymond wants to plow a garden that is 5 feet longer than it is wide and has a total perimeter of 170 feet. what are the dimensions of his new garden
Which of these processes must precede fertilization?
The greatest amount of energy (and biomass) in a healthy ecosystem will be found in the
1) solve for w: 3w - 10 = 4w + 5 2) solve for t:6 -2t >18