Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

15 upon 37 Convert the following numbers in decimal numbers writethe given number are rational or irrational numbers​
Who's your favorite celebrity why do you like them what's their life story? (DON'T HAVE A FAVORITE)
If you answer this American History question CORRECTLY will get brainliest!! Thx
Select all the points that are on the graph of the equation 4y−6x=12. Multiple select question. A) (−4,−3) B) (−1,1.5) C) (0,−2) D) (0,3) E) (3,−4) F) (6,
if a bus travels 6 km in 10 minutes, what distance does it travel in 1 second ​
A monkey is born weighing 48 ounces at birth and after a year weighs 14 pounds. What is the monkey's growth rate per day? Round to the hundredths if needed. Not
Write the equation of a line in point-slope form that passes through the points 1, -7 6, -4
A class trip cost a total of $414, including a museum ticket and lunch for each student. Three students were sick on the day of the trip and did not attend, so
what would we do without this app... fr.
A β− and a β+ particle meet and interact within a tissue. Discuss what would be the likely outcome of this interaction.