switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Use cross products to solve the proportion. equation 1. Use cross products:   (4)(12) = 3x 2. Multiply:          48 = 3x 3. Divide both sides by 3:
If you want to multiply data, use the ____. A. Addition sign B. Equal sign C. Minus sign D. Asterisk
Tyler and Jordan are partners in a relay race on a curved track with a radius of 25 meters. If Jordan's location on the track is 153 degrees away from tyler's,
A possible theme of this selection is, people should do what makes them happy which text from the selection best reflects this theme?
Me, you, it, us, and them are examples of which type of pronoun category? Subject pronouns Object pronouns Possessive pronouns Non-possessive pro
which of the sentence which is correctly capitalized. A) I asked Mother if my father was home yet. B) I asked mother if my Father was home yet.
what was the purpose of poll taxes, literacy tests, and grandfather clauses?
In a market without environmental regulations, will the supply curve for a firm account for private costs, external costs, both, or neither?
Which of these is NOT one of the Themes of Geography? A) Location B) Movement C) Place D) Space
How many solutions are there to the equation below √x=9a.2b.1.5c.0d.1​