switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

According to the above passage, which best explains why the Missouri Compromise would deepen sectional conflict? (4.1) a. Each act by Congress that increased t
What is the interest rate necessary for an investment to quadruple after 7 years of continuous compound interest?
Question 33 What is an example of a tool that the Federal Reserve System uses to affect the money supply? A encouraging foreign investment B lowering the corpor
a random survey of 25 students in each grade level of a school was conducted to determine whether the students preferred to have less time between classes. The
What is the value of n in the equation shown below?
How does the narrator of "History in the Making" develop the viewpoint that the Wright brothers are pioneers? by emphasizing the historical importance of the W
On a number line, the surface of a river is marked at -220 feet and the top of a building is marked at +19 feet, where 0 represents sea level. What do -220 and
What were the goals of jim crow laws.
CAN ANYONE STEP BY STEP EXPLAIN PLEASE ​
Is this statement true or false? A gemstone is a hard, colorful mineral with a glassy or shiny luster. True false.