madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

How do you put 11.85 as a fraction
69/11 in a mixed number
What might be an advantage of collecting evidence in a natural setting rather than in a lab?
what are the general characteristics of substances chemists use to seperate mixtures into individual substances?
what would result if chromosomes did not replicate during interphase
find the difference between 12.34 and 10.778. round the answer to the nearest tenths place
How do you figure out the ratio stars to squares when there are 11 squares 5 stars and two circles in the data?
What might be an advantage of collecting evidence in a natural setting rather than in a lab?
erin buys a bag of peanuts that weighs 3/4 of a pound.  Later that week, the bag is 2/3 full.  how much does the bag of peanuts weigh now?
Psychology question Jeremy grew up in an area where the land was flat. Sally grew up a large city with tall buildings. How may their depth perception be diffe