madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

Identify the producers in a terrestrial ecosystem compared to those in an aquatic ecosystem
Which elements likely conduct electricity well? Check all that apply. chromium iodine carbon calcium osmium
Which of the following were advanced by trade in the second millennium? Select all that apply. civilizations cultural exchanges mercantilism women's roles lang
PLEASE HELP Which is the equation of a line that is parallel to the line represented by y=3/4x-1/2?
You are making cookies for a bake sale and need to make enough cookies to fill 24 boxes containing 6 cookies each. How many dozen cookies do you need to make?
In a normal fault, which arrows describe the direction of the stress of the fault?
How do temperature differences in the protoplanetary disk explain the arrangement of the planets in the solar system?
why is hispaniola important?
You are given two fat-like solid substances and upon analysis you determine that sample a has a higher melting point than sample b. you thus come to the conclus
Very small numbers are often written in exponential form using scientific notation to make them easier to multiply or divide. Explain how to apply the laws of e