nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Define the word informal
why national heritage is important​
Please answer this question now now correct
Transportation and communication links have . A) established an American identity B) established a Canadian identity C) divided Canada's provinces and ci
in a uniform electric field ,the magnitude of the force on a charge of 0.2 coulomb is 10 Newton. Calculate the field intensity​
You need to find the distance across a river, so you make a triangle. BC is 943 feet, m∠B=102.9° and m∠C=18.6° . Find AB.
Sudhir bought an almirah for RS 13600 and spent RS 400 on its transportation . He sold it for RS 16800 . find the his gain percent​
Brad wants to open a new savings account. He finds one that returns 3% on his investment each year. Question 1 Assign a variable to each of the following płeces
Which case allowed for the incorporation of the rights described in the Second Amendment? O A. Mapp v. Ohio O B. McDonald v. Chicago O c. Gitlow v. New York O D
A group of students made trees out of paper for a scene in a school play. The trees are shaped like square pyramids. The base is 70 cm and the height 140 cm. Ho