nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Manorialism can best be described as A. the process of how a nobleman's son in the Middle Ages could become a knight. B. the land given to monasteries by di
Why did Hitler's call for boycotts of Jewish businesses fail initially?
rachel types 162 words in 3 minutes rachel types at a constant rate. how many words does rachel type per minute
What is the radius of the circle
y = 20x + 40 y = 30x + 10 x= ? y= ?
9,9,9,9,9,2 what’s the mean
Which President in the 1920s saw his administration marred by scandals? Harding Wilson Roosevelt Taft
APA Activity 1 1. Correct the in-text citation in the sentence below. Neither group showed any significant growth (Wong and Tuttle 2005). 2. Correctly format th
What were some of the effects the New Deal had on American culture? PLEASE HELP!!!
A Carnot refrigeration cycle is executed in a closed system in the saturated liquid-vapor region using 3.2 kg of R-134a. The maximum absolute temperature in the