ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

anyyyy girrllll online hereeeere m soo bored​
Solve The Equation. 6x-6= -9(4x-1/3)
The sizes of matrices A and B are given. Find the sizes of AB and BA whenever they are defined. (If the matrix product is undefined, enter UNDEFINED.) A is of s
Solve the inequality
HELP. Really really need help. ASAP please. Please help me with this. I will give out a lot of extra points and a Brainly to whoever does it good. Thanks.
Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
Salmon often jump waterfalls to reach their breeding grounds. Starting downstream, 3.02 m away from a waterfall 0.258 m in height, at what minimum speed must a
Isla, Bob and Marie are playing a game involving counters. The total number of counters stays the same throughout the game. At the start of the game, the ratio
With a $230,000 annual profit achieved from a $2,000,000 investment, the return on investment (ROI%) for a business would be
Solve each of the following equations. Show its solution set on a number line. Check your answers. |3x-2| = 19