ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

a pair of jeans originally cost $140 and are now on sale for 65% off. what is the sale price of the jeans
what is the axis of symmetry of the graph of function f(X) = X2 - 10X +16
PLEASE HURRY DO IN 2 MINUTES!!!!!!!
what is the slope of the line shown​
Cuáles son los principales conceptos que integran el problema económico​
given the triangle select all the correct
Use the Law of Sines to solve for x. Round to the nearest whole number. 70° Х 35° 7.9
i don't know how to do this one
Calculate the number of cations and anions in each of the following compounds. Enter your answers in scientific notation. (a) 6.42 g of KBr:
What are all the zeros of the function g(x) = x2 + 12x + 36? А.) x = -6 B.) x = -6 and x = 6 С.) x = 6 D.) x = 36