ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

Question 1 Answer the following question related to the passage titled "US teen died after drinking caffeine too quickly": Which statement from the article coul
The process by which a solid changes to a liquid is
X^2+4x-11=0 what is the solution set?
What was the economic policy ofmercantilism?​
1. Which of the following are the primary functions of all organizations? A) Production/Operations, Marketing, and Human Resources B) Marketing, Human Resources
Mi hermano y yo íbamos (ir) mucho al doctor. Question 1 with 1 blankNos (enfermar) cuando hacía mucho frío. Question 2 with 1 blankLa enfermera me (poner)
The proportion of students at a college who have GPA higher than 3.5 is 19%. a. You take repeated random samples of size 25 from that college and find the propo
Name one play by Shakespeare besides Remeo and Juliet.
Which statement best summarizes the passage? Swift criticizes parents for not paying their rent Swift criticizes landlords for exploiting families Swift critici
Solve the equation 9%-6.375. Answer in fractions.​