laylaparisawesome laylaparisawesome
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Judy paid $10.48 for a number of
toothbrushes. If each toothbrush
costs $1.31, how many toothbrushes
did Judy get?

Respuesta :

emonigriffin617 emonigriffin617
  • 01-03-2022
Judy got 8 toothbrushes. You can get this answer by setting $10.48= to $1.31x. X being the variable representing how many toothbrushes she brought. And the solve for x by dividing 10.48 by 1.31 to get 8
Ver imagen emonigriffin617
Answer Link

Otras preguntas

which of the following dies not present a food safety hazard
During the 1920s and 1930s, most ideas about "being modern" acknowledged that modernity implied:
N2 + 3 H2 -> 2 NH3 How many mols of N2 will be produced if it reacts with 2.5 x 1021 molecules of N2
Write three measurments using grams and three measurements using milligrams total 15.4 grams
if you can buy for over 5 of a pound of ham for $3 how much can you purchase for $10 write your answer as a fraction of a pound
When you touch something hot, the type of neurons that send impulses allowing you to withdraw your hand are?
if you take one 10 minute shower a day, how many gallons of water are used
Dr. fletcher is interested in whether joining a fraternity/sorority causes people to become more concerned about their attractiveness and appearance. he recruit
Intr-un top de hartie sunt 26 de coli de matematica 15 coli de dictando si 30 de coli de hartie alba. care este probabilteata ca extragand la intamplare o coala
You are paid $13.70/hr. You work 40 hr/wk and your deductions are FICA (7.65%), federal tax withholding (11.55%), and state tax withholding (8.35%). Your housin