laylaparisawesome laylaparisawesome
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Judy paid $10.48 for a number of
toothbrushes. If each toothbrush
costs $1.31, how many toothbrushes
did Judy get?

Respuesta :

emonigriffin617 emonigriffin617
  • 01-03-2022
Judy got 8 toothbrushes. You can get this answer by setting $10.48= to $1.31x. X being the variable representing how many toothbrushes she brought. And the solve for x by dividing 10.48 by 1.31 to get 8
Ver imagen emonigriffin617
Answer Link

Otras preguntas

What is 3x5x6x19x500
a butcher has 10 3/4 pounds of ground beef that will be process at $3.40 per pound. he divides the meat into 8 equal packages. to the nearest cent, what will be
The lines is 1/2 ft long she wants to divide the line the line into sections that are each 1/8 ft long
Discuss the impact of not having an abundance of niacin and riboflavin on atp production.
Could a single lane road have a median? Please help me.
Identify the main poetic techniques used in this poem. Refer to specific lines in the poem to illustrate the technique for the poem “Happiness Epidemic” by Dav
Design a questionnaire to indicate the level of a person’s wellness
Draw and label a diagram to show how you would separate each mixture?
Which sentence uses the vocabulary word correctly? A The support for his topic was three pieces of information against his claim. B It was always my intention t
What is the voice of the verb in this sentence? Teds mother drove the boys to the mall