gordis3aragon
gordis3aragon gordis3aragon
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

am I right?? I just need this one and another one!! need it asap! sorry if this is bothering you.​

am I right I just need this one and another one need it asap sorry if this is bothering you class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-03-2022

Answer:

No

Step-by-step explanation:

The correct answer is y = 3x, where y is the total cost and x is the number of pounds of oranges purchased.

Answer Link

Otras preguntas

Solve to find the value for x in the linear equation: 3(−4x + 5) = 12. 1. Use the distributive property: 2. Use the subtraction property of equality: 3. Divisio
To get to the dance competition finals, a dancer must average at least 8.5 points on their 4 preliminary dances. The scores for Jodi’s first 3 dances were: 8.9
Australia has no program of education True or false
Which of the following technological advancements made the events described in the passage possible for the Ottomans?
need help bad please this would really help me
On a coordinate plane, 4 points are plotted. Point A is on the y-axis, Point B is at the origin, Point C is at (1, 2), and point D is on the x-axis. Which state
please help!! There are more electrons in the orbitals of an atom that there are protons in the nucleus of the atom true or false
how do u find the distance between 2 points?​
Your family shares all the minutes in your cell phone plan. Every 30 days you get 4,800 minutes. Four people share the minutes. How many minutes can each person
how many atoms are in FeS₂?