gordis3aragon
gordis3aragon gordis3aragon
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

am I right?? I just need this one and another one!! need it asap! sorry if this is bothering you.​

am I right I just need this one and another one need it asap sorry if this is bothering you class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-03-2022

Answer:

No

Step-by-step explanation:

The correct answer is y = 3x, where y is the total cost and x is the number of pounds of oranges purchased.

Answer Link

Otras preguntas

The price of tomatoes is 1.8 lb/$. How many $ would you need to buy 8.1 lb?​
Help a girl out pls 30 points for helping!!
Which kinds of nerves are found in the peripheral nervous system?
3. Water is the solvent of life, meaning that many substances can easily dissolve in it. HYPOTHESIS: Increasing the temperature of a salt water solution will re
if the midpoint of ST is (5, -8),what is S if T is (1, 12)?
yes i procrastinated but that’s not the point help if you can thanks
is 3pi/ 13 rational or irrational?
What is the theme of this story in The Heron and the Hummingbird?
Simplify the expression to a + bi form: (-10 + i)^2
Make math drawings of small bundled objects to show how to represent the accompanying decimals. Your drawings should correspond to the decimal representation of