marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

What event caused France and Napoleon to want to get rid of its Louisiana territory in North America? A) Civil War B) Seven Years War C) Slave Revolt
HELP! They also make slight swaying movements to mimic leaves and grass moved by the wind. Based on the text, to mimic is most likely which of the following? A
solve for x》》 23x-5. 21x+5
Select three sports that require participants to be highly fit before the beginning A: snowboarding B: skydiving C: rock climbing D: bungee jumping E: free di
Summarizing what tasks did the second continental of government
. Let D be the domain and let ƒ be the possible function. Determine if the relation is an example of a function. D = {x| x is a date, expressed in day/month/ye
PLZZZZZZZZZZZZ HELLPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEafter the civil war which president was called a "carpetbagger"?A.Lincolnb.Johnsonb. Grant
who was the fifth President of the U.S.
Which facts represent the economic reality the nation faced in 1933? Choose all answers that are correct.
solve the system of equations. y=3x-1 and y=-2x+9. PLEASE SHOW WORK