marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

What was the reason for the Supreme Court’s thinking about the Cherokee Nation’s rights as expressed in the majority opinion? The treaties between the United
You can represent an odd integer with the expression 2n+1, where n is any integer. write and solve an equation to find three consecutive odd integers that have
Correct answer gets brainliest and full ratings.
20 pointsThis diagram shows some peripheral devices for a computer (arrows pointing towards the CPU indicate input device, and arrows pointing away from the CPU
What is the solution set for the open sentence with the given replacement set? 4y + 2 = 18, {4, 5, 6, 7} 4 5 6 7
Which animal never drinks water in its entire life? a. Kangaroo b. Hippopotamus c. Rat d. Kangaroo rat
How did the northwest ordinance of 1787 affect the expansion of slavery?
What former governor was president george h. w. bush's chief of staff? john connally richard riley bruce babbitt john sununu?
Cross-cultural differences and nonverbal communication both can be sources of noise between senders and receivers.
if you toss 5 fair coins in how many ways can you obtain at least two head