kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

g Replacing incandescent lights with energy-efficient fluorescent lights can reduce the lighting energy consumption to one-fourth of what it was before. The ene
Read the incomplete sentence. Choose the option with the correct word or phrase that completes the sentence. Comenzar is an example of a ________. e → ie stem-
Which of these is a function of the placenta? A. To bring oxygen to the cells of the uterus B. To bring nutrients to the embryo O C. To provide the infant with
Select the word or phrase from the drop-down menu to describe ionic compounds. A formula unit represents the simplest ratio of elements in a of an ionic compo
What was the author's purpose of the story the white umbrella Please help hurry
each leg of a 45 45 90 triangle measures 12cm, what is the length of the hypotenuse
Find the missing length, when you know the perimeter. 9m + 9m + ? + ? = 42m
When I say “ how does social media marketing affect young people’s attitude towards the use of vaping” Is it affect or effect? Also is the use of people’s cor
An economic recession refers to ________ A: a long period of economic growth B: a sustained decline in economic output C: a governmental policy of printing mo
Please help!!!!!!!!!